X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
جمعه 5 آبان 1396 @ 22:58

در حین گرفتن پوست سیب زمینیها

امروز پدرم به رسم ما اهالی اینجا، ظهر قبل از اذان روضه داشت و بعدش نهار داد و بعد نماز ظهر خواندند.

دیروز عصر رفتم کمک.

مادر و بابام تازه از خواب عصر بیدار شده بودند و هنوز گیج خواب. مادرم یک لیوان چایی خورد و به بابام غر زد که روی باقلا خیلی نمک ریخته، و بابام قسم میخورد که کار او نبوده. بعد مادرم غر زد که از صبح کسی نان نیاورده و همه ی خورد و خوراکش لوبیا سبز و باقلای آبپز بوده.

نشستیم با بابام پای پوست گرفتن سیب زمینیها.تصمیم گرفتم این بار مثل همیشه نباشم، ساکت نمانم و کمی سر صحبت را باز کردم. پرسیدم گوشت کیلویی چند؟ آرام زیر لب چیزی گفت. گفتم چی؟ با صدای کلفتِ رگه دار از خواب گفت ۴۵. دیدم سر دماغ نیست، ساکت شدم.

برادرم آمد گفت روی سیب زمینیها فلفل هم بریزید، بعد به مادرم گفت برایت تنور بگیرم توی حیاط نان بپزی؟ مادرم گفت بگیر. و صحبت شد از نان تنوری. دلم برای مادرم سوخت؛ گفتم اینجا فقط سه ماه خنکه، برا چیته نون پختن؟ دیگه حتی اونایی که تنور داشتن ولش کردن.

بابام داییهام را دست انداخت که توی لنجها نان میپزند؛ و مادرم گفت نان پختن مردها کثیف است، چون مردها بعد از دستشویی دستهای خود را نمیشویند، و بعد که بابام ساکت ماند مادرم گفت حالا باباتونو نبینید که تمیزه. بابام گفت انگار مادرت تو لنج بوده که میدونه. من برای آرام کردن وضع گفتم دستهای مردها مو دارد و میچسبد به برنج،نه منظورم به چیز، به خمیر نان. و چون تپق بیخودی زده بودم حرفم اثر نکرد.

بعد برادرم رفت که از کارت بابام قسط بدهد، تا از در بیرون رفت مادرم گفت دلش خوشه، تنور؟ من میتونم نون بپزم؟ من حتی به زور توی دستشویی خودمو میشورم، و خودش خیلی با متلک خودش حال کرد و خندید؛ من هم باهاش خندیدم

  برادرم رفت قسط بدهد اما کارتها را جابجا برد؛ بابام فکر کرد پولهایش را از کارتش دزدیده اند، و اوضاع تا نیم ساعتی در هم بود. 

نظرات (2)
شهرزاد
جمعه 5 آبان 1396 ساعت 23:07

اگه من بودم ادامه می دادم..می چسبید به کون..به عز...و برای خودم خوش می‌شدم...
اگه کسی بود که اون کسی اگه تو بودی که چه بهتر دیگه خوشیم تکمیل میشد...
پاسخ:
شهرزاد
جمعه 5 آبان 1396 ساعت 23:22
تکه آخری در مورد فکر بابا...
پاسخ:
راست بوده، به خود بابامم گفتن آخه فلانی گفته فقط یک کیلو پیاز کافیه!
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد